poniedziałek, 9 września 2013

Duma i zauroczenie

Tytuł: Duma i zauroczenie
Autor: Nora Roberts 
seria wydawnicza: Bracia MacKade tom 1
Wydawnictwo: Arlekin
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 416


Bracia MacKade. Indywidualności. Niesamowicie podobni, niesamowicie różni. 


W pierwszej opowieści "DOM DUCHÓW" poznajemy czterech braci MacKade, mówi się o nich, że "nie wyjdą na ludzi".

Nora Roberts przybliża nam jednak postać Rafe - największego awanturnika w całym Antietam, który po śmierci obojga rodziców postanawia pozostawić farmę braciom i wyjechać z miasta. 

Po dziesięciu latach nieobecności Rafe MacKade niespodziewanie wraca do rodzinnego miasteczka. 
Farma, którą pozostawili rodzice prosperuje jak nigdy dotąd, zajmuje się nią Shane - najmłodszy z braci. Devin pełni funkcję miejscowego szeryfa. Jared ukończył studia prawnicze, z jego usług korzysta wielu mieszkańców Antietam, w tym śliczna Regan Bishop, właścicielka "Czasu Przeszłego" - sklepu z antykami. 
Rafe spełnia swoje marzenie i kupuje stary dom Barlowów, w którym straszy. Zamierza odrestaurować go i stworzyć w nim pensjonat w XVIII-wieczny klimacie. Będzie do tego potrzebował pomocy Regan. Jak potoczą się ich wspólne losy? Co stanie się, gdy oboje utkną w domu Barlowów podczas śnieżycy? Kim jest Cassie i Joe? Jaki wpływ będą mieli na losy Regan i Rafe? 

Aby się tego dowiedzieć, warto sięgnąć po "Dumę i zauroczenie". 

Część druga "SZEPTY PRZESZŁOŚCI" przybliżają nam losy Jareda. Wzięty prawnik, po rozwodzie z elegancką i rozważną Barbarą powraca do rodzinnego miasteczka, postanawia zamieszkać z bratem na farmie. W planach ma również kupno domu starego doktora, jednak ubiego go zjawiskowa Savannah Morningstar z synem Bryanem. Jared trafia na nią spełniając prośbę kolegi, prawnika z innego stanu. 
Bryan jest zachwycony Jaredem, równie mocno jak jego mama. Savannah i Jared mają jednak za sobą przeszłość, która wielokrotnie stanie im na drodze. Mimo wszystko - decydują się na współpracę.
Czy przezwyciężą przeciwności losu? Czy ich drogi skrzyżują się na innej płaszczyźnie niż zawodowa? 
Jak ich znajomość odbiorą mieszkańcy Antietam i dziewięcioletni Bryan? Jaki udział w całej historii przypadnie Regan, Connorowi i Emmie? 

Warto dowiedzieć się tego z książki!

Co mogę powiedzieć o całokształcie? Język lekki, przyjemny. Czyta się z zapartym tchem, historie zaciekawiają. Z pewnością sięgnę po drugą część losów braci MacKade - "Miłość i przeznaczenie". Chociażby dlatego, że dawno żadnej książki nie przeczytałam z taką lekkością. Dawno nie miałam w ręku książki, od której tak ciężko było mi się oderwać.

Gdybym miała oceniać, to książka otrzymała by max! Jest to dla mnie najlepsza książka Nory Roberts na jaką do tej pory trafiłam.  


Książka została przeczytana w ramach wyzwania Pod hasłem oraz Czytamy Norę Roberts

2 komentarze:

 1. Witam w takim razie zaprasza do wyzwania - u mnie podstronce Wyzwanie: Czytamy Norę Roberts - masz zasady - ten post także możesz dodać;) tylko proszę o podlinkowany banerek lub podlinkowaną nazwę wyzwania;)
  Co do książek to bardzo je lubię! Druga część jest także urocza! jak piszesz fajne lekkie i przyjemne...czytałam jej lepsze książki! możesz rozejrzeć się u mnie ! aha i zapraszam także do drugiego Wyzwania.
  Ponadto brakuje mi u ciebie obserwatorów lub g+ dzięki którym mogłabym do Ciebie zaglądać;)
  Pozdrawiam
  MK Czytuje i Mk Gotuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzja dodana do Wyzwania;)
   na razie dodałam cię do blogrolla
   Pozdrawiam
   MK Czytuje i MK Gotuje

   Usuń