środa, 6 września 2017

Wrześniowe premiery - Wydawnictwo Insignis

Ani się obejrzeliśmy, a lato minęło. Dzieci wróciły do szkół, studenci mają ostatnie tygodnie wolnego, a jesień wita nas deszczem. Jesień w moim przypadku bardzo sprzyja czytaniu, kończąc jedną książkę, mam już kolejną, którą chcę przeczytać. Aktualnie poszukuję ciekawych lektur na te chłodne dni, a wam chciałam przedstawić kilka premier Wydawnictwa Insignis.

Wydawnictwo Insignis ostatnimi czasy znane jest z książek takich jak "Hygge" Marie Tourell Søderberg, książek Reginy Brett czy Dmitra Glukhovsky'ego. 

We wrześniu nakładem Wydawnictwa Insignis ukaże się pięć książek. O czterech z nich, które mnie zainteresowały możecie przeczytać poniżej.Premiera: 13.09.2017

Od chwili, kiedy Daisz rozpoczęło okupację Rakki, stała się ona jednym z najbardziej izolowanych i zastraszonych miast na świecie.
Zakazano tam sprzedaży odbiorników telewizyjnych, karalne stało się noszenie spodni o nieprawidłowej długości, a korzystanie z telefonów komórkowych uznano za niewybaczalne przestępstwo.
Odcięto dostęp do miasta dziennikarzom, a za kontakt z przedstawicielami zachodnich mediów groziło ścięcie.
Mimo wszystkich tych ograniczeń po kilku miesiącach stresujących i przerywanych rozmów telewizja BBC zdołała skontaktować się z niewielką grupą aktywistów, Asz-Szarkijja 24. Jeden z jej członków, narażając się na wielkie ryzyko, zgodził się opisać swoje osobiste doświadczenia z tego okresu.
Widząc bestialskie mordy, których ofiarami padli jego przyjaciele i krewni, i będąc świadkiem całkowitego rozkładu życia społecznego i lokalnej gospodarki, Samir walczy z Państwem Islamskim w jedyny możliwy dla niego sposób: przekazując światu, co dzieje się z jego ukochanym miastem.


Premiera: 13.09.2017

Nadmiar przedmiotów zagraca nasze domy. Męczy i stresuje. Naraża na niewygodę i zbędne koszty. Szkodzi zdrowiu, a w skrajnych przypadkach może nawet zabić.
Jeśli kiedykolwiek poczuliście się przytłoczeni liczbą rzeczy, które posiadacie, to znaczy, że znacie jedną z najbardziej uciążliwych przypadłości naszych czasów: rzeczozmęczenie.
James Wallman – dziennikarz, futurolog, prognostyk trendów i doradca – zabiera nas w niesamowitą podróż do źródeł rzeczozmęczenia. Odsłaniając jego przyczyny i skutki, pokazuje, jak wyrwać się z pułapki niepohamowanej konsumpcji ku wolności, szczęściu i spełnieniu.
O książce "Rzeczo-zmęczenie" przeczytałam u simpilicite.pl. Ostatnimi czasy interesuje mnie tematyka konsumpcjonizmu, zarządzania przestrzenią, z pewnością więc sięgnę po "Rzeczo-zmęczenie".

27 września premierę będą miały dwie książki, o których opinię będę mogła wam zaprezentować dzięki uprzejmości Wydawnictwa Insignis :)


Premiera: 27.09.2017

Kristin jest dobrze zapowiadającą się fotograficzką. Mieszka w modnym lofcie w londyńskiej dzielnicy Hoxton wraz ze swoim chłopakiem Antonem, twórcą street artu. Kiedy Kristin zaczyna otrzymywać anonimowe e-maile, przestaje czuć się bezpiecznie. Niepokojące załączniki wskazują na to, że nadawca zna doskonale wiele faktów z przeszłości Kristin. Wkrótce jej życie wymyka się spod kontroli.
Komu może zaufać? Czy zdoła odkryć tożsamość tajemniczego nadawcy, zanim będzie za późno?


Premiera: 27.09.2017

Tajemnicza epidemia zmiotła z powierzchni Ziemi dorosłych i dzieci, oszczędzając jedynie nastolatków. By przetrwać w chylącym się ku upadkowi świecie, młodzi łączą się w plemiona. Jefferson, mimowolny przywódca grupy zamieszkującej okolice Placu Waszyngtona, oraz Donna – obiekt jego skrywanej miłości – każdego dnia stawiają czoła niebezpieczeństwom postapokaliptycznego chaosu, świadomi, że ich dni są policzone.
Gdy jeden ze współplemieńców wpada na trop lekarstwa, które pozwoli im się wymknąć nieuchronnej śmierci, pięcioro nastolatków wyrusza na ryzykowną ekspedycję. W drodze do celu będą musieli pokonać terytoria opanowane przez gangi, fanatyków i bojówki; ich wędrówkę będą znaczyły wymiany ognia, ucieczki, cierpienie i śmierć. Czy młodym bohaterom uda się ocalić wymierającą populację? Jakie mroczne zakamarki ludzkiej psychiki odkryją podczas tej ryzykownej eskapady?

Drogi czytelniku! Powiedz mi, co planujesz czytać jesienią? Z jakiego typu książkami kojarzy Ci się jesień?
* opisy książek zapożyczono ze strony Wydawnictwa Insignis

0 komentarze:

Prześlij komentarz